Prace licencjackie - oznakowanie stron oraz stpka i nagłówek

Opłaca zdawać sprawę, strony

Obecnie każdy piszący prace licencjackie musi zastosować się do wielu wymogów formalnych. Takim współczesnym wymogiem jest właściwie wstawianie stopki i nagłówka. Trzeba pamiętać, że strony początkowe - dwie lub trzy, chociaż są wliczone do całości pracy, to jednak nie może być tam wydrukowany numer strony, itp. Bardzo często w nagłówku lub stopce wpisuje się często tytuł całości i tytuł rozdziału. Często planuje się tak, że tytuł pracy i na przykład znak firmowy uczelni będzie na po lewej stronie, czyli parzystych stronach, zaś po prawej stronie tytuł rozdziału.

Openoffice robią stopę i/lub nagłówek

Obecnie programy biurowe takie jak np. OpenOffice robią stopę i/lub nagłówek w sposób niemal automatyczny - na pasku narzędzi mamy polecenie :”wstaw”. Numery stron najczęściej wstawia się na dole strony można je wstawiać albo na prawym lub lewym skraju strony lub na jej środku - wszystko bowiem zależy od tego, jakie są wymagania uczelni w zakresie formatu pracy licencjackiej. Obecnie dzięki programom biurowym przygotowanie pracy do edycji nie już tak wielkim problemem. Wystarczą poprawnie ponumerowane strony i dobry spis treści.

Zwyczajowo tytuł pracy drukuje lewej stronie

Bardzo często studenci ograniczają się w pracy licencjackiej do oznakowania numerów stron. Bywają jednak bardzo ambitni studenci, którzy bardzo często w stopce umieszczają tytuł pracy i tytuł rozdziału. Zwyczajowo tytuł pracy drukuje się po lewej stronie, a tytuł rozdziału po prawej - wynika to z faktu jak czytamy. Edycja każdej pracy musi być poprawna, czasami lepiej z czegoś zrezygnować - krótkie prace licencjackie, które zazwyczaj mają do 50 stron, raczej nie wymagają wpisywania tytułu pracy i tytułów rozdziałów w stopce czy nagłówku.