Ile trwa napisanie pracy zaliczeniowej

Prace licencjackie - czy czas pisania przekłada się na ocenę?

Wiele osób twierdzi, że ocena z pracy licencjackiej tak naprawdę zależy w największym stopniu od czasu, jaki zostanie poświęcony na jej napisanie. Jak ma się to jednak do rzeczywistości? Ile w praktyce musimy poświęcić na prace licencjackie czasu, by mieć pewność, że promotor i recenzent docenią nasze wysiłki?

Odpowiedź na postawione tutaj pytanie nie będzie jednoznaczna. A to dlatego, że możliwości intelektualne każdego z nas są inne. Okazać się więc może, że praca licencjacka, która powstała w tydzień zostanie lepiej oceniona merytorycznie od tej, która pisana była systematycznie, krok po kroku przez cały rok.

Liczy się wiec nie tyle czas pisania, co czynności, które muszą zostać wykonane w procesie tworzenia licencjatu. Przyjrzyjmy się więc, co trzeba zrobić, by dostać dobrą ocenę.

Przede wszystkim, praca musi zostać oparta na rozsądnym rekonesansie teoretycznym. Należy przeczytać odpowiednie opracowania naukowe naszego tematu i umiejętnie wpleść wiedzę, którą posiedliśmy w rozdziały teoretyczne.

Również rozdział badawczy musi być bardzo wnikliwy i rzetelny. Badania, które zostały przeprowadzone muszą być szczegółowe i naświetlać problem wieloaspektowo. Inaczej szanse na dobrą ocenę są nikłe.

Ile czasu zajmie napisanie pracy licencjackiej, która spełni powyższe oczekiwania? To zależy od naszego przygotowania merytorycznego i stylu pracy.